Valikko Sulje

Uudenmaan Yleisurheilu ry

Uudenmaan Yleisurheilu ry:n säännöt

Jäsenseurat

Yhteystiedot

Postiosoite: Uudenmaan Yleisurheilu ry / Ani Viherlinna, Liljakatu 15 A, 04420 Järvenpää, ani.viherlinna@uudy.fi

Tilitiedot: Uudenmaan Yleisurheilu ry, Keski-uudenmaan Osuuspankki FI9250620320035490

Uudenmaan Yleisurheilu ry:n hallitus 2022

Puheenjohtaja
Mika Saramäki, puh. 040 734 0793, mpsaramaki(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja / seuravastaava
Julius Westerberg, 044 238 2318, julius.westerberg(at)jju.fi

Sihteeri
Johanna Eurajoki, puh. 040 559 7935, johanna.eurajoki(at)elisanet.fi

Tuomarikouluttaja
Janne Edelman, puh. 050 486 9571, janne.edelman(at)nyu.fi

Kilpailupäällikkö
Maisa Gråsten, puh. 050 530 5170, maisa.grasten(at)uudy.fi

Nuorisopäällikkö

Maarit Lindberg, puh. 044 0803 777, maarit.lindberg(at)gmail.com

Tiedottaja
Pirjo Kärkinen, puh. 0400 202 218, piko.karkinen(at)gmail.com

Muut

Kunniasihteeri
Titta Laine, puh. 0400 887 342, titta.laine(at)evl.fi

Kunniajäsen
Kaj-Olof Boström, puh. 0500 952 095, kaj-olof.bostrom(at)elisanet.fi

Kunniakierrosyhteyshenkilö

Julius Westerberg, 044 238 2318, julius.westerberg(at)jju.fi

Valmennuskoordinaattori
Asko Heino, puh. 050 594 2245, asko.heino@elisanet.fi

Kävelytuomarikouluttaja

Esko Kuha, puh. 040 506 3301, esko.kuha@kolumbus.f

Lähettäjäkouluttaja
Ilkka Nieminen, puh. 040 709 8485, ilkkan(at)kolumbus.fi

Nettisivut
Pirjo Kärkinen, puh. 0400 202 218, piko.karkinen@gmail.com


Työvaliokunta 2022

Mika Saramäki, Maisa Gråsten ja Johanna Eurajoki