Valikko Sulje

Uudenmaan Yleisurheilun jäsenseurat

Lisää jäsenseurojen yhteystietoja löydät jäsenseurojen omilta nettisivuilta. Jäsenseurojen lyhenteet (suluissa) ovat vakiintuneesti käytössä SUL-tulospalvelussa. Lyhenteitä käytettäessä tulee käyttää näitä vakiintuneita lyhenteitä.

Uudenmaan Yleisurheilu ry lähettää virallisen postin aina sähköpostilla. Jäsenseurojen vastuulla on päivittää tällä sivulla julkaistavia tietoja, jotta esim. kevät- ja syyskokouskutsut tulevat oikeaan osoitteeseen.

Korjaa tällä sivulla julkaistuja tietoja
Pirjo Kärkinen, piko.karkinen(at)gmail.com tai puh. 0400 202 218

Listassa on julkaistu Uudy:n jäsenmaksun maksaneet seurat.

Jäsenseuran omille kotisivuille pääset seuran nimeä klikkaamalla.

1. ASKOLAN URHEILIJAT
Silja Ylärakkola, silja.ylarakkola(at)askola.fi

2. ENDURANCE ULTRARUNNING TEAM FINLAND (EUTF)
Yu-jaoston pj Arto Ahola, Jänismäki 1 B 1, 02940 Espoo
puh. 040 513 2051, arto(at)endurance.fi, arto.t.ahola(at)gmail.com
Sihteeri Kirsi Tyni, kirsi(at)endurance.fi
Talous Harri Paananen, puh. 0400 430 905, harri.paananen(at)gmail.com

3. FISKARIN URHEILIJAT -47 (FiskU)
Pj./Kilpailut
 Aki Viitanen, Voudinkuja 6, 10440 Bollsta
aki.viitanen(at)gmail.com

4. HAUSJÄRVEN URHEILIJAT (HausjU)
Pj/Talous Harri Leppälä, harri.leppala(at)iki.fi
Posti/Talous/Laskutus Satu Leppälä, satu(at)leppala.fi
Yleisurheilu Miia Palmu, puh. 040 836 6503, miia.palmu(at)nic.fi
Emilia Palmu, emppu.palmu(at)gmail.com, puh. 040 572 0051

5. HINTHAARAN VIRI (HinthVi)

6. HYVINKÄÄN SEUDUN URHEILIJAT (HyvSUr)
Urheilukoordinaattori Pietari Outinen, puh. 040 861 6277, 
pietari.outinen(at)hsu.fi
Pj 
Johannes Tarkiainen, puh. 040 505 6799, pj(at)hsu.fi
Sihteeri ja talous Lauri Kantoniemi, sihteeri(at)hsu.fi
Tiedotus Mervi Martikainen, tiedotus(at)hsu.fi

7. JANAKKALAN JANA (JanJa) 
Yu-jaoston posti: Janakkalan Jana ry Yleisurheilu
Kuumolantie 11, 14200 Turenki
Yu-jaoston pj. Eero Santanen, 040 546 7171
eero.santanen(at)janakkalanjana.info
Urheilutoimenjohtaja Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828
arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

8. KARKKILAN POJAT
 (KarkPo)
Postiosoite: Karkkilan Pojat ry, Valtatie 26 D, 03600 Karkkila
toimisto(at)karkkilanpojat.com
Yu jaoksen pj: Asko Heino, puh. 050 5942 245
asko.heino(at)elisanet.fi
Talous Hans Söderström, puh. 040 7760 482
hans.soderstrom(at)saunalahti.fi
Pj Mika Saramäki, puh 040 7340 793
mpsaramaki(at)gmail.com
Nuorisojaos Jenni Salo, jennisalo85(at)gmail.com

9. KERAVAN URHEILIJAT (KeravU)
Postiosoite: 
Keravan Urheilijat, Kauppakaari 11, 04200 Kerava
yleisurheilu(at)keravanurheilijat.fi
Koordinaattori Mirka Kasper, mirka.m.kasper(at)gmail.om
puh. 040 841 7232
Valmennuspäällikkö Petteri Nousiainen, puh. 045 2560 499
valmennus(at)keravanurheilijat.fi

10. KERKKOON URHEILIJAT (KerkkU)
Yu-jaoston pj/posti Pasi Reinistö, Majatie 13, 06530 Kerkkoo
pasi.reinisto(at)rejlers.fi
Talous ja laskutus Melitta Tyyskä, Latniityntie 98, 06530 Kerkkoo
melitta.tyyska(at)gmail.com
Sihteeri/lisenssit Tiina Tommola, hoivaxavux(at)gmail.com

11. KESKI-UUDENMAAN YLEISURHEILU (KeskiUYU)
Posti Uudenmaantie 7, 04410 Järvenpää
Pj.
 Seppo Norpila, puh. 0400 532 263, seppo.norpila(at)gmail.com
Tj/talous Ani Viherlinna, puh. 050 408 1959, toimisto(at)kuy.fi
Nuorisopäällikkö (alle 12-v.) Juho-Viljami Kosunen
puh. 045 893 6705, nuoriso(at)kuy.fi
Kilpailuvastaava Maisa Gråsten, puh. 050 530 5170, maisa.grasten(at)uudy.fi

12. KORVEN URHEILIJAT (KorvU)
Yu-jaoston pj. Katja Vuori, Lehtirannantie 19, 05100 Röykkä
puh. 040 587 3774, katja.vuori(at)fysioterapiavuori.fi

13. LAUKKOSKEN TAIMI (LaukkT)
Pj. Miika Tuominen, puh 040 747 0796, tuominenmiika(at)hotmail.fi 
Sihteeri ja yu-asiat 
Kari Nurmi, Puromäentie 15, 07170 Pornainen,
puh. 040 522 7391, nurmikar(at)gmail.com,

14. LOPEN URHEILIJAT
Puheenjohtaja / posti Joni Lähde, Tupatie 5 F, 12700 Loppi
puh. 040 547 6595, lahde.joni(at)gmail.com

15. LÄNSI-UUDENMAAN URHEILIJAT (LänsUU)
Toimisto/posti: Metallitupa, Tehtaankatu 9, 08100 Lohja
toimisto(at)luusport.fi
Puheenjohtaja Julius Westerberg, puh. 044 238 2318
puheenjohtaja(at)luusport.fi
Valmennuspäällikkö 
Juha Heinänen, puh. 044 999 7072
valmennus(at)luusport.fi
Sihteeri Sanna Westerberg, puh. 040 726 4207
sanna.westerberg69(at)gmail.com
Tiedotus Krista Alm, puh. 050 375 5613
tiedotus(at)luusport.fi
Talous Jari Paananen, puh. 040 937 7758
jari.paananen(at)basware.com

16. METSÄKYLÄN NOUSEVA

17. MÄNTSÄLÄN URHEILIJAT (MäntsU)
Yu-jaoston pj. Olli Pakkanen, pj.yleisurheilu(at)mantsalanurheilijat.fi
Sihteeri Vesa Minkkinen, yleisurheilu(at)mantsalanurheilijat.fi

18. NUKARIN HAKA
Tuomas Multala, tmultala(at)gmail.com, puh. 045 175 6139

19. NUMMEN KIPINÄ (NummKi)
Puheenjohtaja, kilpailut Marko Sairasalo, Varttilantie 239, 09810 Nummi, etunimi.sukunimi(at)dnainternet.net, puh. 050 594 8738
Sihteeri, lisenssit Tanja Liski, tanja.liski(at)dnainternet.net
Valmennuspäällikkö Antti Linnakoski, etunimi.sukunimi(at)gmail.com, puh. 050 404 5235
Yu-koulut ja tiedotus Nora Kitinmäki, etunimi.sukunimi(at)gmail.com, puh. 040 700 7175
Rahastonhoitaja Mari Rantanen, etunimi.sukunimi(at)caverion.com

20. NURMIJÄRVEN YLEISURHEILU (NurmijYU)
Nurmijärven Yleisurheilu (seuraposti): Koskitie 11, 01800 Klaukkala, nyu(at)nyu.fi
Puheenjohtaja
 Markus Lehtonen, puh. 040 576 1104, markus.lehtonen(at)nyu.fi
Kilpailu Janne Edelman, puh. 050 486 9571, janne.edelman(at)nyu.fi
Nuoriso Elina Paananen, puh. 040 563 6864, elina.paananen(at)nyu.fi
Valmennus Maarit Vaittinen, puh. 040 703 8828, maarit.vaittinen(at)nyu.fi
Aikuisurheilu Maarit Vaittinen, puh. 040 703 8828, maarit.vaittinen(at)nyu.fi
Talous Tapani Markkula, puh. 045 208 6121, tapani.markkula(at)nyu.fi
Toiminnanjohtaja Lassi Korhonen, puh 040 709 6037, lassi.korhonen(at)nyu.fi

21. PORNAISTEN VILPAS (PornVi)
Yu-jaoston pj/posti Asko Kanervo, Härmäntie 44, 07190 Halkia
puh. 0400 338 809, pk 019 664 8034, askokanervo(at)gmail.com
Talous/sihteeri Reima Nyrhivaara, Jyrkäntie 12, 07170 Pornainen
puh. 040 702 3780, reima.nyrhivaara(at)pp.inet.fi

22. PORVOON URHEILIJAT
 (PorvU)
Puheenjohtaja Kaisa Puranen-Ahlgren, puh. 050 558 2920, kaisa.puranenp(at)pp.inet.fi
Valmennus Petri Sundén, puh. 040 545 0767, petri.sunden(at)gmail.com
Talous/sihteeri Leena Sunden, leena.sunden(at)luukku.com
Nuorisovalmennuspäällikkö Eevu Lassenius hippoyleisurheilukoulu.pu(at)gmail.com
Kilpailut Markku Untinen, puh. 0400 661 568, markku.untinen(at)porvoo.fi

23. PUKKILAN VESA

24. RAJAMÄEN KEHITYS (RaKe)
Puheenjohtaja
Henna Hassinen, puhe(at)rajamaenkehitys.net
Taloudenhoitaja 
Jussi Wikberg, jussi.rake(at)gmail.com

25. RIIHIMÄEN KIISTA-VEIKOT (RiihKV)
Yu-jaoston pj./lisenssit Jukka Rahkonen 
puh. 050 554 8195, rahkonenjukka(at)me.com
Valmennus/Nuoriso/Kilpailut Jukka Ansala
puh. 050 4358891, jukka.ansala(at)phnet.fi

26. RIIHIMÄEN KISKO (RiihKi)
Pj Mikko Mattila, puh. 040 672 2262, m.p.mattila(at)gmail.com
Talousvastaava Marjut Tarna,
puh. 040 521 1149, marjut.tarna(at)kolumbus.fi
Valmennuspäällikkö Maarit Lindberg 
puh. 044 080 3777, maarit.lindberg(at)gmail.com
Nuorisopäällikkö Tuire Lehtimäki
tuire.lehtimaki(at)hyvitera.fi
Junnupäällikkö Nea Hirvonen
puh. 040 766 5962, nea.hirvonen03(at)gmail.com
Sihteeri Anne Wunsch, puh. 040 045 9796,
anne.wunsch(at)fazer.com

27. VIHDIN VIESTI (VihdVi)
Yu-jaoston pj./posti Petri Utulahti, Vuorenkaari 8, 03400 Vihti
petri.utulahti(at)prysmiangroup.com, puh. 040 709 0397 
Valmennuspäällikkö Kari Toropainen
kari.toropainen(at)hotmail.com, puh. 044 317 8171 
Nuorisopäällikkö Taija Jussila 
taija_jussila(at)hotmail.com, puh. 044 298 0459 
Kilpailupäällikkö Johanna Eurajoki 
johanna.eurajoki(at)elisanet.fi, puh. 040 559 7935 
Taloudenhoitaja Liisa Uusitalo, Käppöstie 26 03100 Nummela
liisa.uusitalo@suomi24.fi, puh. 040 831 4374 
Viestintä 
Jukka Vihtkari, puh. 0400 802 369 
Sihteeri Hanna Suihkonen, hanna.suihkonen(at)saunalahti.fi, puh. 045 317 6871
Markkinat
Anssi Harvistola, puh. 0400 875 865