Vanhat tulokset

Piirimestaruus- ja aluemestaruuskilpailut 2014              

                                                                                          

HALLIKILPAILUT 2014

12.1.

Vauhdittomat pm sisähypyt, tulokset

HSU

1.3.

Junnuhallit

tulokset (korj.)

Pm/Am-KILPAILUT 2014
5.4.                            
Eläintarha / Helsy
27.4.
Am maantiekävelyt 17-v. –>
KUY/Tuusula
3.5.
 
 
Leppävaara/Nåid
24.5.
Vihdin Viesti
8.6.
KUY
9.6.
Am Esteet 17-v. –>, pm-esteet 14–15-v. (tulokset)
Hiekkaharju/Helsy
10.6.
 
LUU
 
23.–24.6.
RiKi
9.7.-10.7. Am-moniottelut 17-v. –> Eläintarha / Helsy
15.–16.7.
NurmijYu
26.–27.7.
Am 17–19-v.
Helsy/Leppävaara
5.8.
NurmijYu
9.–10.8. Pm Junnut 9–15-v. (tulokset) LUU
30.8. Vattenfall Seuracup -finaali, tulokset JanJa/Janakkala
2.9. Am 10 000m Raaseborg /Nåid
12.10.
Am Maraton
Vantaan Maraton
13.9.
HSU

Hallikilpailut 2013

su 13.1.

Pm Vauhdittomat sisähypyt (9–v.–>)

HSU

la 9.2. klo 15.30 alk.

Pm Junnuhallit (9–15-v.)

Liikuntamylly

Pm-kilpailut 2013

                                              

la 6.4.

Pm Maantiejuoksut (9-v.–>)

Karkkila, KarkPo

su 21.4.

Pm Maantiekävelyt (17-v.–>)

Tuusula, KeskiUYU

la 27.4.

Pm Maastot (9-v.–>), joukkuekilpailu

Lohja, LänsUU

la–su 25.–26.5. Pm Ottelut (17-v. –>) Hyvinkää, HySUr
su 2.6. Pm Junnuottelut  1. (9–15-v.) Riihimäki, RiihKi
la 8.6. Pm 10 000m Järvenpää, KeskiUYU
la 8.6. Kävely-cup finaalit / Ratakävelyt
Järvenpää / Keskuskenttä

su 9.6.

Pm Junnuviestit (9–15-v.

Hyvinkää, HyvSUr

ke 19.6.

Pm Esteet (17-v.–>)

Eläintarha / Helsy

ke 19.6.

Vattenfall Seuracup I (korj. 28.6.)

Vihti, VihdVi

ma–ti 24.–25.6.

Pm Viestit (17-v.–>)

Helsy / Myyrmäki

ti–ke 2.–3.7.

Pm Yleinen

Veikkola

la 3.8.

Pm Junnuottelut 2. (9–13v.)

Lohja, LänsUU 

la–su 3.–4.8.

Pm Nuoret (17–19-v.) la, su

Tuusula, KeskiUYU

to 8.8. Vattenfall Seuracup II Janakkala, JanJa

 

Pm Maraton

Paikka vielä avoin

la–su 17.–18.8. Pm Junnut (9–15-v.) Nurmijärvi, NurmijYu


Uudenmaan piirin Yleisurheilu ry:n myöntämät kilpailut 2012

06.01.2012 

Pm-Vauhdittomat sisähypyt, (xls-muodossa)    

Hyvinkää / HSU         

11.02.2012    

Pm-Junnuhallit (linkki Tilastopajaan)                 Liikuntamylly
14.04.2012 Pm-Maantiekävelyt (korj. 17.4.) Keski-Uudenmaan YU 
15.04.2012 Pm-Maantiejuoksut (korj. 18.4.) Keski-Uudenmaan YU
05.05.2012 Pm-Maastot Nummen Kipinä
26.05.2012 Pm-Junnuviestit Riihimäen Kisko
6.2012 Pm-Junnuottelut Janakkalan Jana 
12.06.2012 Vattenfall Seuracup I Porvoon Urheilijat
18.06.2012 Pm-Esteet Hiekkaharju / Helsy
3.–4.7.2012
 

Pm-viestit 3.7. (kilpailun ulkopuoliset joukkueet)
Pm-viestit 4.7.

Eläintarha  / Helsy
 
21.07.2012 Pm-Ottelut Hyvinkää/HSU
30.–31.7.2012 Pm-Nuoret 30.7., 31.7. (linkit Tilastopajaan)
Eläintarha / Helsy
04.–05.08.2012 Pm-Junnut 4.8., 5.8. (linkit Tilastopajaan)
Länsi-Uudenmaan Urheilijat
14.–15.08.2012 Pm-Yleinen 14.8. (korj.), 15.8.
Nurmijärven Yleisurheilu
22.08.2012 Vattenfall Seuracup II            Hyvinkään Seudun Urheilijat
26.08.2012 Pm-Maraton Porvoon Urheilijat
05.09.2012 Pm-10 000m                           Hiekkaharju/Helsy


Uudenmaan piirin alueella järjestettävät piirikunnalliset kilpailut 2012

Tulokset Tilastopajasta

29.04.2012 Etelän Vappumoukari
Klaukkala, Nurmijärven Yleisurheilu
10.05.2012 Klaukkalan kevätmoukari Klaukkala, Nurmijärven yleisurheilu
27.05.2012 Nummen Hölkkä Nummi-Pusula / Nummen Kipinä
30.05.2012 Hyvinkään kevätkisat Hyvinkää / Hyvinkään Seudun Urheilijat
07.06.2012 Tarmon nuorisokisa Vihti / Nummelan Tarmo
20.06.2012 Karkkilan Pojat piirikunnalliset
Karkkila / Karkkilan Pojat
08.07.2012 Kipinän Kisat (Kipinä 100v.) Nummi-Pusula / Nummen Kipinä
02.08.2012 Einarin Tonni Mäntsälä / Mäntsälän Urheilijat
28.–29.08.2012   Nurmijärven Yleisurheilun mestaruuskilpailut      
Klaukkala / Nurmijärven Yleisurheilu
02.09.2012 Keihäskisat Rajamäki / Nurmijärven Yleisurheilu
11.09.2012 Klaukkalan syysmoukari Klaukkala, Nurmijärven Yleisurheilu
18.09.2012 NYU 5. Viikkokisat Klaukkala, Nurmijärven Yleisurheilu
19.09.2012 Klaukkalan ennätysmylly Klaukkala, Nurmijärven Yleisurheilu

Uudenmaan piirin alueella järjestettäviä kansallisia kilpailuita 2012

Tulokset Tilastopajasta

31.03.2012          Kävely-Cup 1: Arenakävelyt        
Espoo / Espoon Tapiot
14.04.2012 Kävely-Cup 2: Taaborin Olympia-kävelyt Tuusula / Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
15.04.2012 Taaborin Hölkkä Tuusula / Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
17.05.2012 Finskin kansallinen kilpailu Järvenpää / Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
11.06.2012 Vihdin Kansalliset Vihti / Nummela / Vihdin Viesti
19.06.2012 Nuorten Eliittikisat Klaukkala, Nurmijärvi / Nurmijärven Yleisurheilu
06.07.2012 Nuorten Eliittikisat Janakkala / Janakkalan Jana Yleisurheilu
07.–08.07.2012   Janakkala Games Janakkala / Janakkalan Jana Yleisurheilu
21.–22.07.2012 Kansalliset Hyvinkään Moniottelut Hyvinkää / Hyvinkään Seudun Urheilijat
24.07.2012 Häme Games Riihimäki / Riihimäen Kisko
28.07.2012 Kävely-Cup 3: Ratakävelyt Espoo / Espoon Tapiot
28.–29.07.2012 Lohja Junior Games - LJG 2012 Lohja / Länsi-Uudenmaan Urheilijat
02.08.2012 LUU nuorisokansallinen Lohja / Länsi-Uudenmaan Urheilijat
07.–08.08.2012 Etelä-Suomen avoimet nuorisokansalliset Tuusula / KeskiUYU, Korson Kaiku, Rekolan Raikas
15.09.2012 KiipFIT Janakkala / Janakkalan Jana Yleisurheilu
29.09.2012 Kävely Cup 4

Tuusula / Keski-Uudenmaan Yleisurheilu


©2017 Uudenmaan Yleisurheilu ry